7/24 Hizmet
Şimdi Arayın
Tecrübe & Güven
1000+ Faktoring Müşterisi
Şimdi Arayın
0 (537) 765 3530
Hızlı İşlem
Sürat Finans > Bankalar > Bankalar Size Neden Kredi Vermez?

Bankaların size kredi vermemesinin bir çok nedeni vardır.

Öncelikle bankalar sizi şahsi olarak değerlendirmez. Bankalara göre siz bir skordan ibaretsiniz. Bu skorlar her banka için aynı sanılsa bile aslında öyle değildir. *Bunu baka bir yazıda anlatacağız.*

1900 üzerinden verilen bir kredi puanınız vardır. Bunu Findeks üzerinden üye olarak hemen öğrenebiliyorsunuz. (Ödeme yapmanız gerekiyor kredi kartı ile online olarak yapabiliyorsunuz.)

Peki madde madde neden kredi çekemediğinize bir göz atalım.

1- Resmi Çalışma Belgeniz Yoktur

Yani gelir belgesinden bahsediyoruz. Sigortalı çalışan değilseniz veya bağ-kur ödemenizi yapmıyorsanız gelir belgeniz olmuyor. Banka sistemleri şunu düşünüyor: Ben bu kişiye para veririm ama geri ödeyemez çünkü geliri olduğuna dair belgesi yok.

Siz ne derseniz diyin bu durum değişmez. Bu durumu ancak bir bankada müdür tanıdığınız varsa inisiyatif kullanarak kredi çekebilirsiniz.

2- Findeks KKB Kredi Notunuz Düşüktür

Kredi Derecelendirme Kuruluşu KKB tarafından kredi notunuz düşük gösteriliyordur. Kredi notunuz 1900 üzerinden verilir ve beş farklı kademede çok kötü-çok iyi arasında derecelendirilir. Türkiye kredi notu ortalaması şu sıralar 1350 civarındadır. Size tavsiyemiz bu rakamın altına düşmemeniz. Ancak düşseniz bile Sürat Finans olarak biz size yine de yardımcı olmak isteriz.

3- Banka ile Hiç Çalışmamışsınızdır

Kredi çekmek istediğiniz bankada geçmiş dönemlerde hiç hareketiniz olmadıysa kredi notunuz yüksek olsa bile kredi vermeyebilir veya düşük miktarda ihtiyaç kredisi verebilir.

4- Yaşınız Yüksektir

Eğer yaşınız yüksekse bankanın gözünde her an size bir şey olabilir. (Allah korusun.) Bu yüzden size kredi vermezler. Veya verseler bile sigorta prim tutarı çok yüksek olur. Krediyi geri öderken daha fazla ödersiniz demek oluyor bu.

Sorularınız varsa Sürat Finans Faktoring uzmanlarına mail atabilirsiniz.

Sürat Finans

Şimdi bizi arayın ve hızlı nakit çözüme kavuşun.

 0 (505) 004 57 36

Call Now ButtonŞİMDİ ARAYIN